Meciuri 2021

Meciuri 2021 (5)

⚽⚽SPORT TEAM CÂȘTIGĂTOAREA CUPEI⚽ Ediția a VIII-a.

?? Sport Team câștigă cupa pentru a patra oară.??

✅Vineri 23 iulie 2021, de la ora 15.00, pe terenul din Satul Săsar, s-a desfășurat Ediția a VIII-a, Cupei "Sport Team 2021".

✅La competiție au participat echipele:Armătura Zalău, Atletic Baia Mare, Old Boys C. S. Seini și echipa organizatoare Sport Team Baia Mare.
✅Cele patru echipe au jucat fiecare cu fiecare, iar câștigătoare a fost echipa organizatoare, Sport Team Baia Mare, care din cele opt ediții, și-a adjudecat patru cupe, celelalte fiind câștigate de Stăruința Buciumi, Unirea Seini, Stăruința Recea și ASCO Baia Mare.

1.Sport Team Baia Mare 9 p
2.Atletic Baia Mare 3 p(goluri marcate 9)
3.Old boys C. S. Seini 3 p(goluri marcate ?
4.Armătura Zalău 3 p
 atletic teren

❗Premii Speciale:

Cel mai bun portar Gabriel Pușcaș-Armătura Zalău.
Cel mai tehnic jucător Rareș Pop-Popescu-Sport Team Baia Mare.
Golgheter Bogdan Bîrle-Sport Team Baia Mare.
Cel mai în vârstă jucător Ioan Chiș, Amătura Zalău, 67 ani.

✅Cu ocazia premierii, Rareș Pop-Popescu, de la Sport Team, a fost recompensat cu o Diplomă, pentru înscrierea golului cu nr. 600, în contul echipei, în meciul dintre Sport Team șiFan Sport Baia Mare, din data de 15 iulie 2021.

❗1.SPORT TEAM:

Darius Mihuț, Edy Costin, Dănuț Triff, Virgil Rațiu, Dorin Avam, Marius Cardoș, Florin Frenț. Gheorghe Mateiaș, Ionuț Șimon, Ciprian Coste, Daniel Gheighiș, Ionuț Pop, Călin Bud, Daniel Lupuți, Marian Sabadâș, Marius Hindli, Florin Florea, Ionuț Buhai, Rareș Pop-Popescu, Gavrilă Alin, Cristian Bărbos, Bogdan Trif, Bogdan Bîrle, Mihai Herța, Vasile Terec și Alexandru Trif. Antrenor Ioan Marchiș.

❗2.ATLETIC:

Alexandru Stremtan. Alexandru Spătar, Florin Rus, Bertold Bologh, Vasile Kulsar, Doru Fagi, Marius Ciocan, Mario Bela, Sabin Mutu, Alin Nechita, Victor Bulgari, Florin Lazăr, Ionuț Erema, Călin Golban, Irinel Stroiescu, Daniel Eduward și Mircea Marian. Antrenor Mario Bela.

❗3.OLD BOYS C. S. SEINI:

Ovidiu Oșan. Costin Bura, Mihăiță Bordac, Ștefan Crăciun, Ovidiu Horotan, Marius Horotan, Leontin Fericea, Ovidiu Temian, Sebastian Eva, Vasile Crăciun, Bogdan Boitor, Marius Morariu, Artur Crișan, Cosma, Mihăiță Boje și Bogdan Țentea. Antrenor Ștefan Crăciun.
zalau teren

❗4.ARMĂTURA ZALĂU:

Gabriel Pușcaș, Adrian Bob, Alexandru Tamba, Dinu Costin, Cosmin Maghear, Alexandru Păcurar, Grigore Pășcuță, Nicolae Chiș-Ciure, Artur Ciontoș, Adrian Noțigan, Ferenc Tunyogi, Ionuț Iacob, Paul Georgescu, Nicolae Doroti, Csaba Silaghi, Ioan Chiș și Daniel Băican. Antrenori Vasile Stăncel și Vasile Gavriș.
⚽⚽FOTBAL OLD BOYS, MECI AMICAL⚽⚽

218384497 2895119900759033 6903332153499838764 n??⚽SPORT TEAM BAIA MARE--FAN SPORT BAIA MARE 5-0(2-0)⚽??

⚽Meciul s-a disputat joi 15 iulie 2021, pe terenul din satul Săsar, ocazie cu care aducem mulțumiri administrației locale pentru sprijin.
✅Prima repriză a fost echilibrată, cu un plus pentru Sport Team, care a fost mai pragmatică în joc, reușind să înscrie primul gol din lovitură de la 11 m, în urma unui henț comis de un apărător al oaspeților, autorul golului Daniel Lupuți.(1-0, min 17)

⚽În continuare, oaspeții încearcă egalarea, însă nu pot fructifica și ratează mai multe ocazii, prin jucătorii Robert Georgescu și Marius Roșu, portarul gazdelor Darius Mihuț fiind "la post".
✅Pe fondul dominării echipei oaspete Fan Sport, gazdele reușesc o interceptare la mijlocul terenului prin Rareș Pop-Popescu, care îl deschide pe partea stângă pe Cristian Bărbos, iar acesta îi pasează la Alin Gavrilă, și cu "latul" marchează golul doi. (2-0, min. 27).

⚽Până la finalul primei reprize, ambele echipe ratează oportunități de a marca, însă repriza se încheie în favoarea celor de la Sport Team.
?Dup reluarea meciului, gazdele pun stăpânire pe joc și după irosirea mai multor ocazii de a marca, Ionuț Pop, mărește avantajul la 3-0, min. 55, printr-un șut de la marginea careului de 16 m., plasat în colțul lung al porții apărată de Nicolae Sighiartău.

✅După acest gol, Rareș Pop-Popescu(cel mai bun de pe teren), marchează și el de două ori la "indigo", în urma unor driblinguri la fundașii centrali adverși, acesta pătrunde direct pe centrul porții, și mărește scorul la 5-0, min.75.
⚽Spre finalul meciului, echipa oaspete, mai ratează de trei ori, dar portarul Dănuț Triff, scoate în "extremis" , șuturile atacanților de la Fan Sport.
✅În concluzie, după ocaziile celor de la Fan Sport, rezultatul este puțin exagerat, însă conform zicalei, fotbalul se joacă "pe goluri".

?Repriza a III-a, s-a desfășurat la marginea terenului de joc, echipa Sport Team, fiind provocată, la meciul revanșă.
?Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bela, Fazekaș Roland și Pop Sebastian. ?

⚽ECHIPELE:⚽
⚽Sport Team⚽: Darius Mihuț, Dănuț Triff, Edy Costin, Gheorghe Mateiaș, Dorin Avram, Vasile Terec, Marius Cardoș, Ciprian Coste, Daniel Lupuți, Rareș Pop-Popescu, Ionuț Pop, Ionuț Șimon, Florin Frenț, Cristian Bărbos, Gavrilă Alin, Bogdan Bîrle și Bogdan Bîrle. ❗Antrenor Ioan Marchiș.❗

⚽Fan Sport⚽:Sighiartău Nicolae, Szilagyi Richard, Durtea Sorin, Cârlan Marius, Roman Daniel, Reznek Stefan, Mare Mircea, Mureșan Ovidiu, Oanea Cristian, Georgescu Robert, Roșu Marius, Achim Alin, Popescu Nicolae, Vakon Ricardo, Piscorean Horea și Vancea Sorin. ❗Antrenor Daniel Roman.❗

??⚽Pentru Sport Team, urmează în 23 iulie 2021, ora 15.00, organizarea Cupei "Sport Team 2021"-ediția VIII-a, teren Săsar. ??⚽
⚽⚽FOTBAL OLD BOYS
MECI AMICAL⚽⚽
??MĂGURA GÂLGĂU ALMAȘULUI-SPORT TEAM BAIA MARE 4-5(4-1)??210808085 2885591761711847 2124828600635979660 n
✅Vineri 2 iulie 2021, echipa de fotbal old boys Sport Team Baia Mare, a fost invitată la Gâlgău Almașului-Sălaj, pentru un meci inaugural al noii echipe formate la nivelul comunei, de către noua administrație locală condusă din primar Daniel Pop și vice-primar Nicolae Domșa.
✅În comuna Gâlgău ALMAȘULUI, după ce echipa Dumbrava s-a desființat, administrația locală încearcă să refacă tradiția sportivă de peste 40 ani, când în localitate exista o echipă de fotbal denumită Măgura și chiar să o înscrie în Liga a IV, avându-se în vedere existența unei baze sportive deosebită.(de nivelul Ligii a III-a)
✅Meciul a început în nota de dominare a echipei gazdă, care în min. 20 deja conducea cu 2-0, autorii golurilor Marius Rus și Florin Sestras, marcând în urma unor faze de contraatac.
✅În continuare, cu tot efortul de a marca, echipa băimăreană Sport Team, mai încasează două goluri, prin același Marius Rus și Mihai Maghear, tot în aceleași condiții(atacanții echipei gazdă având vârstă de 19-20 ani).4-0, min. 42.
✅În ultimul minut al primei reprize, Ionuț Buhai de la Sport Team, reduce scorul la 4-1, printr-un șut de la marginea careului de 16 m, în dreapta portarului Rareș Pop.
✅Imediat, în a doua repriză, echipa oaspete reușește să marcheze din nou prin același Ionuț Buhai, min. 48(4-2), după care pune stăpânire pe joc, și având mai multă experiență și multe jocuri la activ, reușește să marcheze încă trei goluri, astfel că în Min. 85, preia conducerea(4-5), marcatori Ionuț Pop și Bogdan Bîrle 2, golul victoriei venind după un șut "bombă" a lui Bogdan Trif, iar după ce mingea atinge bara transversala, cade în fața porții și Bogdan Bîrle fiind "pe fază", marchează pentru 4-5.
De remarcat că, la scorul de 4-2 și 4-5, Bogdan Bîrle și Cristian Bărbos(ambii Sport Team), au ratat câte o lovitură de la 11 m.
?Arbitraj foarte bun asigurat de Claudiu Coste.
??ECHIPELE:
MĂGURA:Rareș Pop, Cristi Berceanu, Marius Souca, Andrei Negru, Daniel Isai Pop, Bogdan Pop, Marius Rus, Adrian Mureșan, Romulus Turian, Florin Sestras, Marian Maghear, Ruben Pintican, David Pintican, Beniamin Berceanu, Florin Rus, Nicu Vaida, Adrian Pop, Daniel Pop, Nicolae Damșa și Simion Georgea.
Staff tehnic:Grațian Pașca-antrenor, Ioan Pop și Viorel Ilieș.
??SPORT TEAM:
Edy Costin, Dănuț Triff, Darius Mihuț, Gheorghe Mateaș, Dorin Avram, Vasile Terec, Bogdan Țentea, Ionuț Șimon, Ionuț Pop, Ciprian Coste, Ionuț Buhai, Daniel Lupuți, Cristian Bărbos, Bogdan Bîrle și Bogdan Trif.
Antrenor: Ioan Marchiș.
?Repriza a III-a, s-a desfășurat la o cabană din zona Ariei protejate "Grădina Zmeilor" ?
‼️Urmează ca, în 23 iulie 2021, echipa băimăreană să organizeze pe teren mare, Ediția VIII, a Cupei "Sport Team 2021".‼️
?ATLETIC BAIA MARE-SPORT TEAM BAIA MARE?, 2-4(2-1)202153830 2872774266326930 4940105649594940234 n
✅Meciul s-a desfășurat luni 14 iunie 2021, pe terenul din Satu Nou de Sus.
??Profitând de faptul că, echipa Sport Team Baia Mare, avea doi jucători de bază lipsă(Rareș Pop-Popescu și Bogdan Bîrle), noua echipă de fotbal old boys Atletic Baia Mare, constituită și apărută recent în peisajul fotbalistic băimărean, reușește să o surprindă și înscrie două goluri, prin Mario Bela, șut la vinclu de la aprox. 25 m. (1-0, min 13) și în urma unui contraatac, prin Daniel Eduward, astfel că, în min 22 scorul era 2-0.
?La acest scor, oaspeții se "trezesc din brambureala jocului confuz " și până la pauză reușesc să reducă scorul la 1-2, min. 38, prin Daniel Lupuți.
?În partea a doua a meciului, avându-l în teren și pe Rareș Pop-Popescu, oaspeții mai experimentați și cu mai multe jocuri amicale la activ, reușesc să inscrie de trei ori prin Cristian Bărbos, Andrei Pop și Rareș Pop-Popescu, rezultat final 2-4.
✅Arbitraj asigurat de Alexandru Bela, Paul Dragoș și Sebastian Pop.

Echipele:
??ATLETIC:
Stretman Alexandru, Bela Mario, Chișiu Dan, Spătar Alexandru, Zaha Vlad, Doru Fagi, Golban Cătălin, Erema Ionuț, Kulsar Vasile, Mihașca Aurel, Coț Eduward, Petruș Vasile, Țiplea Nekita, Lazăr Florin și Bulgăru Victor.Coordonator Mario Bela.

Darius Mihuț, Vasile Terec, Gheorghe Matiaș, Virgil Rațiu, Cristian Măgurean, Călin Bud, Marian Sabadâș, Daniel Gheighiș, Andrei Pop, Daniel Luputi, Cristian Bărbos, Rareș Pop-Popescu, Ciprian Coste și Ionuț Șimon.Coordonator Edy Costin.
⚽⚽MECI AMICAL FOTBAL OLD BOYS⚽⚽
??Stăruința Old Boys Recea-Sport Team Baia Mare 5-4(1-0)??
✅Meciul s-a jucat joi 27 mai 2021, de la ora 18.00, pe terenul central din Recea.191690242 2860122884258735 5555129173432899669 n
Prima repriză a fost echilibrată, cu un plus pentru Sport Team, care la capitolul ratări, a condus detașat, artizanii ratărilor fiind Bogdan Bîrle, Mihai Herța și Cristian Bărbos, făcându-l astfel pe portarul Gabriel Groșan să devină cel mai bun jucător de pe teren.
✅Contrar cursului jocului, la o neatenție a unui fundaș de la oaspeți, gazdele deschid scorul(1-0), prin golul marcat de Bogdan Petruș, în Min. 35.
✅După pauză, gazdele fac câteva modificări și introduc în teren 2-3 jucători cu mai multă experiență, și astfel reușesc să-și mărească avantajul pe tabela de marcaj, până la 4-1.
Golul doi al gazdelor a fost marcat de Călin Bud, (chiar de ziua lui, în teren fiind și jucătorul de la oaspeți, Ciprian Coste, care își sărbătorea și el ziua de naștere), apoi au marcat și oaspeții, prin Mihai Herța.(2-1)
✅În timp ce, jucătorii de la Sport Team, se întreceau în ratări, gazdele îi taxează pe contraatac și marchează de două ori, prin tânărul fotbalist Darian Sabadâș.(4-1).
Urmează modificări și la oaspeți, și astfel, pe fondul relaxării celor de la Stăruința, Sport Team marchează consecutiv trei goluri, prin Rareș Pop-Popescu, Bogdan Bîrle și Alin Gavrilă, reușind astfel, egalarea. (4-4, min. 90)
✅Când arbitrul Marius Bărbuș, își controla ceasul, pentru a fluiera sfârșitul jocului, Bobi Sabou, de la gazde, reușește un gol de kinogramă, în urma unui șut sub bară, de la aproximativ 25 m.(5-4), și astfel Stăruința Old boys Recea, câștigă în extremis, jocul cu cei de la Sport Team Baia Mare.
❗Un inedit duel în teren, a fost câteva minute între cei doi antrenori veterani, Gheorghe Muscă de la gazde și Ioan Marchiș de la oaspeți, câștig de cauză, având cel de la gazde, prin scorul final.(5-4).‼️
?Cu această ocazie, se aduc mulțumiri d-lui primar Octavian Pavel și d-lui viceprimar Dorin Lucaci, care au asigurat terenul în cele mai bune condiții, pentru acest meci.