Sat, Oct
Meciuri 2016

Meciuri 2016 (22)

A.C.S. Comuna Recea- Sport Team Baia Mare 2-3(1-2)

La sfârşitul săptămânii trecute, echipa de fotbal old-boys, Sport Team Baia Mare a disputat ultimul meci din anul 2016, pe terenul din satul Săsar, împotriva celor de la A.C.S. Comuna Recea.Astfel că, după o victorie în favoarea gazdelor şi un meci egal, al treilea meci dintre cele două echipe s-a terminat cu scorul de 3-2, la pauză 2-1 în favoarea băimărenilor.

Pe un teren foarte bun, cele două echipe au etalat un fotbal plăcut şi în spiritul fair-play-ului, cei care deschid scorul fiind băimărenii prin Florin Florea, în min. 10(0-1), iar la câteva minute Cristian  Bărbos majorează la 0-2.

Până la finalul primei reprize Darian Sabadâş, reuşeşte să reducă scorul la 1-2, printr-un şut plasat în dreapta portarului Edi Costin.20161124 161248

După reluare, echipa din Baia Mare, reuşeşte să marcheze din nou pe contraatac, prin acelaşi Cristian Bărbos, care primeşte în adâncime pe partea stângă, o pasă lungă de la Rareş Pop-Popescu şi singur cu portarul Dodo Prodan, şutează puternic de la aproximativ 16 m. în stânga acestuia, scorul devenind 1-3, în min. 78.

Echipa din Recea cu trei jucători din aceeaşi familie(Marian Sabadâş, Darian Sabadâş şi Denis Sabadâş) şi cu coordonatorul de joc Romulus Buia, după mai multe ratări la poarta băimărenilor apărată în repriza a doua de către Darius Mihuţ, reuşeşte să reducă scorul în min. 89, prin Călin Sabău şi astfel meciul se încheie 2-3.

În urma acestui meci, echipa Sport Team Baia Mare a ajuns la cifra 91, iar în 2016 a disputat 19 meciuri, terminându-se cu 11 victorii, 4 egaluri şi 4 înfrângeri, iar jucătorii ecestei echipe  au marcat 82 goluri.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Paul Bujor şi Bogdan Mircea.

Echipele:

A.C.S. Comuna Recea:Dodo Prodan, Lucian Muruga, Dachidan Chiş, Viorel Roman, Romulus Buia, Marian Sabadâş Marcel Nodiş, Călin Sabău, Darian Sabadâş, Radu Nemeş şi Denis Sabadâş.

Sport Team:Edi Costin, Darius Mihuţ, Virgil Raţiu, Dorin Avram, Vasile Terec, Bogdan Bîrle, Cristian Bărbos, Ionuţ Pop, Rareş Pop- Popescu, Bogdan Trif, Florin Florea, Japo Lukacs, Alin Gavrilă, Daniel Gheighiş şi Ioan Marchiş.

Thursday, 24 November 2016 06:47

Final de stagiune 2016

Written by

Joi 24.11.2016, de la orele 16.00,

final de stagiune

echipa de fotbal va încheia stagiunea din acest an cu un ultim meci pe terenul din Săsar în compania echipei A.C.S. Recea.

Arbitrajul va fi asigurat de veteranul Alexandru Bella.old-boys Sport Team Baia Mare,

După acest meci, echipa se va pregăti de un binemeritat banchet
.

Monday, 24 October 2016 06:56

A.S. Comuna Recea-SportTeam Baia Mare 5-5(2-3)

Written by

La sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul din Satul Săsar, s-a desfăşurat partida de fotbal old-boys dintre A.S. Comuna Recea şi echipa băimăreană Sport Team.
Meciul a fost revanşa la cel din primăvară dintre cele două echipe, când cei din Baia Mare s-au impus cu 9-7.
Partida de vineri a fost una foarte echilibrată, ambele echipe reuşind să înscrie pe rând, cu un plus pentru băimăreni care au condus de trei ori pe tabela de marcaj.14642512 892432777560462 8993153443406474990 n
Primul gol a fost înscris în min 3, când Cristian Bărbos de la oaspeţi centrează de pe partea stîngă la Bogdan Bârle, şi acesta cu latul marchează în poarta apărată de Daniel Stan.(0-1)
În următoarele 10 minute gazdele înscriu de două ori prin Lucian Muruga şi Darian Sabadâş.(2-1), ambele goluri fiind marcate portarului Edi Costin.
Până la pauză echipa Sport Team reuşeşte să egaleze pe tabelă(2-2, gol înscris de Ionuţ Pop) şi să preia conducerea prin golul înscris pe contraatac de Bogdan Bîrle.(2-3).
După reluarea jocului, echipa gazdă reuşeşte chiar în primele minute să egaleze din nou pe tabela(3-3), prin Mihai Porumb şi chiar să preia din nou conducerea printr-un gol înscris Lucian Muruga, care şutează de la 40 m peste portarul Darius Mihuţ.(4-3).
Oaspeţii revin foarte bine în joc şi până în min 85, reuşesc din nou să preia conducerea pe tabela de marcaj(4-5), autori Cristian Bărbos din 11 m şi Ionuţ Pop, însă cel mai bun jucător de pe teren de la Comuna Recea, Darian Sabadâş, reuşeşte să aducă egalarea(5-5), chiar în ultimul minut de joc, în urma unei pase excelente primite de la Romulus Buia în careul de 6 m. al portarului Darius Mihuţ, şi astfel rezultatul devine echitabil pentru ambele echipe.

Arbitrajul a fost asigurat de: Alexandru Bella, Cătălin Erdei şi Bogdan Mircea.

Echipele:14717207 892432600893813 5879582556353605286 nA.S. Comuna Recea:Daniel Stan, Lucian Muruga, Andrei Nemeţi, Andrei Sabo, Viorel Roman, Dan Chiş, Romulus Buia, Cristian Vasc, Darian Sabadâş, Florin Mărieş, Marian Sabadâş, Mihai Porumb şi Denis Sabadâş.

Sport Team:Edi Costin, Darius Mihuţ, Virgil Raţiu, Dorin Avram, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Sergiu Fagi, Ionuţ Pop, Japo Lukacs, Bogdan Trif, Cristian Bărbos, Bogdan Bîrle, Alin Gavrilă şi Ioan Marchiş.

Tuesday, 04 October 2016 07:58

Sport Team Baia Mare-Inter 07 Sighet 5-7(2-2)

Written by

La sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul din satul Săsar, întreţinut în condiţii excepţionale de către Primăria Recea, s-a desfăşurat partida amicală dintre Sport Team Baia Mare şi Inter 07 Sighet, scor 5-7(2-2).
Meciul a fost organizat ca revanşă la meciul de la Sighet din octombrie 2015, când scorul a fost 4-3, tot pentru cei din Sighet.14520523 879302715540135 8497060239490693307 nPe un teren foarte bun, cei care au dominat partida au fost oaspeţii având în componenţă mai mulţi jucători cu experienţă, (foşti divizionari Emil Dăncuş, Cosmin Marincean şi Teodor Ştefanca).Astfel că în minutul 10 deschid scorul prin Andrei Stan, în urma unei nesincronizări a fundaşilor echipei gazdă, acesta şutează din 6 m. în dreapta portarului Darius Mihuţ.
La câteva minute, echipa din Baia Mare reuşeşte egalarea prin Japo Lukacs, care şutează direct din preluare de la aproximativ 25 m, în urma unei centări venite de pe partea stângă.
Oaspeţii revin din nou pe tabela de marcaj, prin golul înscris de Cosmin Marincean care ,,croşetează,, apărarea de la Sport Team şi în min 25 scorul devine 1-2.
În min. 40, acelaşi jucător Japo Lukacs de la gazde, reuşeşte egalarea după ce driblează tot ce se poate în apărarea oaspeţilor.(2-2)

În repriza a II-a, jucătorii de la Inter 07 Sighet, controlează jocul în totalitate şi reuşesc în pemanenţă să conducă pe tabela de marcaj la 2-3 goluri,( marcatori Cosmin Coşa de două ori, Andrei Stan, Nechita Ţiplea şi Ioan Şuştic.), iar cei de la Sport Team, cu doar două rezerve, reuşesc doar să reducă proporţiile scorului, marcând şi ei de trei ori prin acelaşi Japo Lukacs, Andrei Pop şi Florin Florea, scor final 5-7.

14433014 879302968873443 5331600391106062043 n

Jocul a fost plăcut, în spiritul fair-play-ului, iar arbitrajul pe măsură, asigurat de Alexandru Bella, Cătălin Erdei şi Paul Bujor.
Echipa Sport Team Baia Mare, mulţumeşte pe această cale Primăriei Comunei Recea care le-a pus la dispoziţie terenul din Săsar, în condiţii foarte bune.

Echipele:
Sport Team: Darius Mihuţ, Daniel Gheighiş, Daniel Chendrean, Vasile Terec, Virgil Raţiu, Andrei Pop, Daniel Lupuţi, Rareş Pop-Popescu, Sergiu Fagi, Cristian Bărbos, Japo Lukacs, Florin Florea, Edi Costin şi Ioan Marchiş.

Inter 07 Sighet: Vasile Moldovan, Gheorghe Stan, Emil Dăncuş, Cosmin Coşa, Iulian Lavruc, Daniel Cvasciuc, Petre Stan, Teodor Ştefanca, Vlad Bogdan, Ioan Şuştic, Cosmin Marincean, Gheorghe Michnea, Andrei Stan, Nechita Ţiplea, Alexandru Ivasuc, Ionuţ Şuştic şi Florin Pop.

Sâmbătă 10 septembrie 2016, de la orele 12.00, pe Stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare, echipa de fotbal old-boys Fan Sport Baia Mare, a organizat a VII-a ediţie a Cupei Fan Sport.

Pe lângă echipa organizatoare, la competiţie au mai fost invitate echipele Mori S.E. din Ungaria, A.S.Vital Baia Mare şi Sport Team Baia Mare.

Rezultate:
A.S.Vital Baia Mare – C.S.Fan Sport Baia Mare 0-1(Nicolae Popescu)

Sport Team Baia Mare – Mori S.E.Ungaria 6-0(Alin Gavrilă (2), Lukacs Jopa (2), Daniel Lupuț, Bogdan Bârle)

A.S.Vital Baia Mare – Mori S.E.Ungaria 2-1(Claudiu Incze, Marius Dărăban / Bela Fogel)

Sport Team Baia Mare – C.S.Fan Sport Baia Mare 0-0

A.S.Vital Baia Mare – Sport Team Baia Mare 0-2(Alin Gavrilă, Vasile Jeler)

C.S.Fan Sport Baia Mare – Mori S.E.Ungaria 2-0(Răzvan Duruș 2)

Cel mai tehnic jucător: Mircea Mare – C.S.Fan Sport Baia Mare

Arbitri competiţiei: Adrian Șuta, Mircea Bumb, Ionuț Sava ( recompensați cu câte o plachetă)

Echipele:

C.S.Fan Sport Baia Mare:Nicolae Sighiartău, Marius Cârlan, Sebastian Silaghi, Sorin Ardelean, Florin Burzo, Mircea Mare, Felician Pop, Ştefan Reznek, Richard Szilagyi, Cristian Oanea, Daniel Roman, Nicolae Popescu, Răzvan Duruş, Olimpiu Cârlan, Rudolf Holika, Andrei Rus, Mihai Costea şi Marius Roşu.

Mori SE: Janos Wachtler, Peter Barta, Jeno Kenyeres, Bela Chillich, Mihaly Petruska, Viktor Loi, Krisztian Loi, Laszlo Kuri, Istvan Garuder, Sandor Popencsuk, Joszef Safar, Daniel Maxim, Ervin Volner, Bela Fogel şi Ferenc Zsigmond.

A.S.Vital Baia Mare:Marius Marian, Flaviu Frişan, Romi Brînduşan, Adrian Manolache, Nicolae Frîncu, Claudiu Incze, Marius Dărăban, Remus Varga, Gheorghe Zoicaş, Adrian Mihuţ, Marcel Mihuţ, Florin Muţ, Norbi Şomu, Vasile Rus şi Cristian Morocoş.

sportteam1

Sport Team Baia Mare: Mihai Botoş, Virgil Raţiu, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Cristian Bărbos, Japo Lukacs, Vasile Jeler, Florin Florea, Daniel Lupuţi, Gavrilă Alin, Bogdan Trif, Ciprian Costea, Cristian Bogdan, Bogdan Bîrle şi Ioan Marchiş.

Următorul meci pentru Sport Team, la începutul lunii octombrie cu Inter Sighetu Marmaţiei.

Thursday, 08 September 2016 06:45

Cupa ,,Fan Sport-2016"

Written by

Cupa Fan Sport 2016

Sâmbătă 10.09.2016, de la orele 12.00, echipa de fotbal old-boys Sport Team Baia Mare a fost invitată să participe la Cupa ,,Fan Sport-2016,, care va avea loc pe Stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare.

La competiţie mai participă echipa din Ungaria-Mori SE, Vital Baia Mare, precum şi echipa organizatoare Fan Sport Baia Mare.

Programul meciurilor începând cu orele 12.00.

Fan Sport-Vital, Mori SE-Sport Team, Vital-Sport-Team,Fan Sport-Mori SE, Mori SE-Vital şi Sport Team-Fan Sport.

Monday, 05 September 2016 06:37

Minerul Răzoare-Sport Team Baia Mare 3-2(2-0)

Written by

Vineri 02.09.2016, de la orele 17.30 pe terenul din Tg. Lăpuş, echipa Sport Team Baia Mare a disputat un meci amical(la iniţiativa lui Valer Pop), cu echipa din Răzoare, în amintirea fostei echipe Minerul din localitate, care în trecut a făcut parte din liga judeţeană de fotbal, la acest meci fiind folosiţi jucători în mare parte din zona oraşului Tg. Lăpuş, printre care şi Cristian Vasc sau Cornel Nodiş.
Meciul a fost echilibrat până în minutul 25, când după două ratări consecutive ale echipei din Baia Mare, prin Cristian Bărbos şi Bogdan Trif, ambii singuri cu poarta goală, gazdele reuşesc să deschidă scorul prin Andraş Banyai, în urma unui şut plasat de la marginea suprafeţei de pedeapsă a portarului Florin Vraja.(1-0)
Contrar cursului jocului, tot gazdele sunt cele care înscriu în minutul 35, când jucătorul Ovidiu Vlaşin scapă din marcajul unui fundaş situat la 30 m. de poarta oaspeţilor şi singur cu portarul plasează mingea în dreapta acestuia.(2-0).
Până la pauză ambele echipe mai ratează situaţii de a marca, însă cei doi portari sunt la post.
După reluare, echipa din Baia Mare se năpusteşte asupra porţii lui Ioan Berlinger(cel mai bun de pe teren), însă nu reuşeşte să reducă din handicap, ba mai mult mai primeşte un gol pe contraatac prin acelaşi Ovidiu Vlaşin(min. 55, 3-0).minerul razoare sport team bm
La acest scor oaspeţii continuă presingul asupra porţii adverse şi în min. 65 reuşesc să înscrie dintr-o lovitură liberă de la 20 m, prin Japo Lukacs(3-1), iar în min. 75 prin Vasile Jeler, care şutează de la aproximativ 10 m printre picioarele apărătorilor echipei gazdă, în stânga portarului Ioan Berlinger.(3-2).
Cu toate eforturile de a egala pe tabela de marcaj, echipa din Baia Mare nu mai reuşeşte să înscrie şi se declară învinsă la primul meci, după pauza de o lună.
Arbitrajul a fost asigurat de Arpad Horvath, Adrian Vlaşin şi Gheorghe Godja.
Echipele:
Minerul Răzoare:Ioan Berlinger, Andrei Buda, Gabriel Farcaş, Claudiu Bude, Dănuţ Sighartău, Gavril Pop, Valer Pop, Andraş Banyai, Marius Şanta, Ovidiu Vlaşin, Adrian Vele, Darius Pop, Cristian Vasc, Ioan Vele, Vasile Herman şi Cornel Nodiş.
Sport Team:Florin Vraja, Ionuţ Pop, Sorin Bozântan, Virgil Raţiu, Cristian Măgurean, Călin Bud, Daniel Lupuţi, Sergiu Fagi, Bogdan Trif, Cristian Bărbos, Japo Lukacs, Vasile Jeler şi Ioan Marchiş.Vineri 10.09.2016 de la orele 12.00, echipa Sport Team va participa pe stadionul Viorel Mateianu, la Cupa "Fan Sport 2016".

Meciul a avut loc vineri 29.07.2016 de la orele 17.00, pe terenul II din satul Săsar, unde echipa de juniori Unirea(nou înscrisă în campionatul republican de fotbal) , a dat o replică bună celor de la Sport Team, reuşind să conducă încă de la începutul reprizei, cu 2-0 prin golurile marcate de Andrei Gall în min. 5 şi Paul Gherman în min. 12.
În min 25, echipa din Baia Mare beneficiază de o lovitură de la 11 m, în urma unui henţ comis în suprafaţa de pedeapsă de un apărător de la Unirea şi Bogdan Trif reduce din handicap la 1-2, iar la două minute băimărenii egalează scorul la 2-2, prin golul înscris de Japo Lukacs, după trei driblinguri consecutive asupra apărătorilor de la gazde, cu un sut din 6 m. în stînga portarului George Rusu.
Până la pauză se mai consumă ocazii de a marca la ambele porţi, iar în min.43 pe un contraatac, acelaşi Andrei Gall de la Unirea, reuşeşte să mărească avantajul la 3-2.13669144 844992035637870 4681565452899402717 n
Repriza a doua se joacă ,,cap la cap,, ambele echipe joacă deschis şi marchează gol după gol, primele două prin Rareş Pop-Popescu în min. 48(3-3) şi 54(3-4), apoi în min. 56, Alex Sabău de la Unirea Săsar, şutează de la aproximativ 35 m., mingea atinge piciorul unui apărător de la oaspeţi şi intră în poartă peste portarul Darius Mihuţ, ieşit la 16 m.(4-4).
Din nou oaspeţii preiau conducerea prin Bogdan Trif, care în min. 62 în urma unei centrări de la Daniel Lupuţi, şutează puternic din ,,vole,, şi duce scorul la 4-5.
Nici juniorii de la Săsar nu se lasă mai prejos şi pe un contraatac reuşesc egalarea prin Andrei Gall, în min 69, în urma unui şut puternic de la 20 m în stânga portarului Darius Mihuţ(5-5).
Până la finalul jocului oaspeţii reuşesc să-şi adjudece victoria prin golul înscris în min. 78, de Japo Lukaks care preia o pasă foarte bună primită în adâncime de la Daniel Lupuţi şi singur cu portarul George Rusu, marchează pentru 5-6.
Echipa Sport Team Baia Mare felicită echipa din Săsar pentru replica şi jocul prestat şi le urează mult succes în campionatul republican de fotbal.

Arbitraj asigurat de Vlad Mare, Cătălin Erdei şi Sergiu Lucaciu.

Echipele:
Unirea Săsar:George Rusu, Bogdan Coşa, Marian Oană, Bogdan Mureşan, Ioan Tămăşan, Paul Gherman, Paul Maroşan, Casian Buga, Andrei Gall, Alex Gherman, Vasile Miclăuş, Felix Hosu, Adian Jusan, Ovidiu Nagy, Claudiu Pop, Andrei Lingurar şi Alex Sabău.Antrenori Emil Neuschli, Radu Nemeş şi Florin Ungur.

Sport Team:Edi Costin, Darius Mihuţ, Daniel Chendrean, Marius Hindli, Virgil Raţiu, Florin Florea, Japo Lukacs, Rareş Pop-Popescu, Daniel Lupuţi, Alin Gavrilă, Cristian Bărbos, Bogdan Trif, Ionuţ Şimon, Ştefan Costea, Ciprian Costea şi Ioan Marchis
După acest meci echipa va lua o binemeritată pauză până la sfârşitul lunii august.

Tuesday, 26 July 2016 06:22

Sport Team Baia Mare-Unirea Seini 2-2(1-2)

Written by
Vineri 22.07.2016, de la orele 18.00, pe Stadionul Viorel Mateianu s-a desfăşurat partida de fotbal old-boys dintre Sport Team Baia Mare şi Unirea Seini, meci care a constat în revanşa de anul trecut când echipa din Baia Mare în meciul de la Seini s-a impus cu scorul de 3-1.
Partida din Baia Mare s-a desfăşurat mai mult în favoarea celor din Seini, care cu trei jucători noi în echipă, au reuşit în min. 14 să deschidă scorul prin Vasile Paul, după o greşeală a fundaşului dreapta, care îl scapă pe atacant spre careul de 16 m şi acesta şuteză puternic în colţul lung al portarului Edi Costin.(0-1)
Tot seinenii înscriu în minutul  23 prin Costin Bura, care pătrunde pe partea dreaptă, iar în urma unei bâlbâieli a fundaşilor de la gazde, acesta reuşeşte să înscrie pentru 0-2 de la aproximativ 8 m, în stânga portarului băimărean.13697254 840861116050962 8857463585435920224 n
Până la pauză se joacă pe contre, fiecare echipă având ocazii de a marca, iar cei care reuşesc sunt gazdele în min.30, când în urma unei lovituri libere de la aproximativ 30 metri, mingea loveşte bara din dreapta portarului Darian Foltoş, revine în teren şi Daniel Gheighiş reuşeşte să reducă scorul la 1-2.
În repriza a doua echipa din Seini a încercat să păstreze rezultatul, contând mai puţin în atac, însă după mai multe ocazii, rezolvate foarte bine de către portarul din Seini, cei de la Sport Team, reuşesc în min. 85 egalarea prin Bogdan Bîrle, care după un dribling reuşit la marginea suprafeţei de pedeapsă, trimite mingea în plasa porţii apărată de Darian Foltoş şi astfel partida se încheie cu un rezultat echitabil pentru ambele echipe.
Arbitrajul a fost asigurat de către Alexandru Bella, Cătălin Erdei şi Vlad Pârje.
Echipele:
Sport Team:Edi Costin, Darius Mihuţ, Marius Hindli, Sorin Bozântan, Vasile Terec, Virgil Raţiu, Alin Gavrilă, Japo Lukacs, Daniel Lupuţi, Andrei Ionuţ Pop, Cristian Bărbos, Florin Florea, Bogdan Trif, Daniel Gheighiş, Cristian Bogdan, Ionuţ Şimon, Daniel Chendrean, Bogdan Bîrle şi Ioan Marchiş.
Unirea Seini:Darian Foltoş, Nicolae Boitor, Laurenţiu Cosma, Bogdan Centea, Marin Paizoş, Ovidiu Horotan, Ştefan Crăciun, Vasile Paul, Costin Bura, Ghiţă Mare, Artur Crişan, Marius Morariu, Marius Horotan, Alin Ciobanu şi Leontin Fericean.
Următorul meci pentru Sport Team Baia Mare, cu echipa de juniori Liga a IV, Unirea Săsar.

Cu ocazia meciului dintre Armătura Zalău -Sport Team Baia Mare din 08.07.2016, a fost oferită diploma pentru marcarea golului cu nr. 300, jucătorului Cristian Bărbos.
Cu aceasta ocazie colegii din cadrul echipei îi urează "la cât mai multe goluri"